Elizabetes iela 75-11, 3.st., Rīga, LV-1050
I-V 10:00-18:00 | VI 10:00-16:00
OC-USER
OC-C
/

Tavs ceļš pēc autovadītāja apliecības

Ar atvērtu sirdi un patiesu prieku pret savu darbu, mēs aizraujoši iemācīsim un palīdzēsim veiksmīgi nokārtot vadītāja apliecību!

Tavs ceļš pēc autovadītāja apliecības.

Vadīt automašīnu var praktiski ikviens, tomēr, lai to varētu darīt droši, nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus un likumus, ir nepieciešams pareizi iemācīties vadīt automašīnu un iegūt sev vēlamās kategorijas vadītāja apliecību.

Mūsu autoskola Metropole atrodas pašā Rīgas sirdī, blakus burvīgajam Vērmanes dārzam, Elizabetes ielā 75. Plašajās, gaišajās un mājīgajās autoskolas Metropole mācību telpās piedāvājam apgūt A, A2, B un BE kategoriju autovadītāja apliecību, kā arī nokārtot pirmās palīdzības kursu, lai autovadītājs uz ceļa justos drošs un zinošs jebkurā situācijā. Autoskola Metropole jums piedāvā apgūt teorijas kursu standarta, intensīvajā, rīta, vakara vai brīvdienu grupā, kas palīdzēs nokārtot autovadītāja apliecību pat tiem, kuriem ikdiena ir ļoti aizņemta.

 

Kā pieteikties apmācībai?

Sazinies ar mums telefoniski, zvanot uz +371 25 17 68 86 vai rakstot e-pastu uz metropoleautoskola@gmail.com, vai piesakies mājaslapā, izvēloties sev piemērotāko un ātrāk pieejamo grupu.

 

Cik ilgi norit teorētiskā apmācība?

Teorētiskā apmācība norit 4-6 nedēļas, kuru laikā tiek nodrošināts arī pirmās palīdzības kurss. Visi nepieciešamie dokumenti tiek noformēti autoskolā, teorētiskās apmācības periodā.

 

Kura ir populārākā mācību kategorija?

Tā noteikti ir B kategorija! Un lūk – B kategorijas apraksts, lai Tava izvēle būtu pamatota!

Vecuma ierobežojums – 18 gadi (mācības var uzsākt no 16 gadu vecuma)

 

B kategorijas transportlīdzeklis ir:

Mehāniskie transportlīdzekļi, izņemot A kategorijas motociklus, ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem, kas konstruēti un izgatavoti, lai pārvadātu ne vairāk kā 8 pasažierus (neskaitot vadītāju), kā arī šīs kategorijas vilcēju / piekabju kombinācijas, kur piekabes pilna masa nepārsniedz 750 kilogramus
Šīs kategorijas vilcēja / piekabes kombinācija ir atļauta arī tad, ja piekabes pilna masa pārsniedz 750 kilogramus, ar nosacījumu, ka savienojuma kopējā pilnā masa nepārsniedz 3500 kilogramus.
B kategorijas autovadītāja apliecība īpašniekam dod tiesības vadīt AM kategorijas mopēdus un motorolleri, A1 kategorijas motociklus un triciklus, kā arī B1 kategorijas triciklus un kvadriciklus.

 

Ko tālāk?

Kad būsi izvēlējies autoskolas piedāvāto teorētisko apmācību programmu laiku un sev vēlamo kategoriju, kurā vēlies iegūt autovadītāja apliecību (rīta, vakara, standarta, intensīvajā vai brīvdienu grupā), ar autoskolu noslēgsi līgumu par apmācībām.

Pēc tam, kad tiks noslēgts līgums ar autoskolu, būs jāveic apmaksa par mācībām, un tad jau sāksi apgūt teorētisko mācību kursu, lai iegūtu nepieciešamās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem. Reģistrācija CSDD, skolas teorijas eksāmens un līguma noformēšana izmaksās 20 eiro.

 

TEORĒTISKĀ APMĀCĪBA

Teorētiskā apmācība – 55 akadēmiskās stundas (45 min)
Pirms apmācības uzsākšanas Tevi reģistrēs autoskolas apmācību grupā un CSDD datu bāzē.
Teorētiskās mācības sastāda 11 nodarbības (55 akadēmiskās stundas) saskaņā ar noteikto grafiku lekciju veidā.

Izej obligāto teorētisko lekciju kursu par ceļu satiksmes noteikumiem, kurā mūsu zinošie pasniedzēji izstāstīs un iemācīs visu par ceļa zīmēm, noteikumiem un automašīnas īpatnībām.

Mēs organizējam arī pirmās palīdzības apmācību, kuras laikā Tu sagatavosies CSDD teorētiskajam eksāmenam. Pēc kursa pabeigšanas Tu saņemsi pirmās palīdzības sertifikātu, kas būs derīgs 5 gadus. Ja Tev jau ir derīgs pirmās palīdzības sertifikāts, kurss nav jāatkārto.

Kad būsi iemācījies visu par ceļu satiksmes noteikumiem un izgājis teorijas kursu, kurā ir obligātas 11 lekcijas, Tev būs nepieciešams nokārtot skolas teorētisko eksāmenu. Šinī eksāmenā drīkst pieļaut tikai vienu kļūdu.

Pēc tam, kad teorijas eksāmens ir sekmīgi nokārtots autoskolā, tas 7 dienu laikā jākārto CSDD. Ja šis termiņš netiek ievērots, tad autoskolas teorijas eksāmens jākārto atkārtoti, pirms CSDD teorijas eksāmena. Šajā eksāmenā maksimālais pieļaujamo kļūdu skaits ir 3 nepareizas atbildes.

Pēc tam, kad CSDD teorijas eksāmens nokārtots, tas derīgs vienu gadu. Ja šī gada laikā netiek kārtots vai arī netiek sekmīgi nokārtots CSDD braukšanas eksāmens, atkārtoti jānokārto teorijas eksāmens.

 

PRAKTISKĀ APMĀCĪBA

Pirms sākt praktisko apmācību, ir jāsaņem CSDD braukšanas atļauja (baltās tiesības), kas Tev būs jāuzrāda savam braukšanas instruktoram katras braukšanas nodarbības sākumā.
Lai iegūtu braukšanas mācību atļauju, Tev jānokārto medicīniskā pārbaude pie ģimenes ārsta. Ārsts tiešsaistē pievienos informāciju par veikto medicīnisko pārbaudi CSDD datu bāzei. Pārliecinies, vai ārsts reģistrā ir iekļāvis Tev nepieciešamo kategoriju. Ja ir nepieciešams iziet medicīnisko komisiju un iegūt “baltās tiesības”, medicīnisko komisiju varēsi iziet arī CSDD uz vietas. Baltās tiesības tev ir nepieciešamas, lai varētu uzsākt braukšanas nodarbības, kā arī, lai tu, ja vēlies, vari mācīties vadīt automašīnu arī ārpus braukšanas nodarbībām, kopā ar pieredzējušu autovadītāju, kam vadītāja apliecība ir vismaz 3 gadus.

Praktisko apmācību apjoms ir atkarīgs no Tava braukšanas prasmes līmeņa, taču tas nevar būt mazāks par 20 nodarbībām (1 nodarbība – 45 minūtes).
Par braukšanas stundu grafiku un norisi individuāli izlemsi kopā ar savu braukšanas instruktoru. Tu varēsi izvēlēties kādu no mūsu autoskolas pieredzējušajiem instruktoriem, saņemsi apmācības karti un uzsāksi drošas braukšanas apmācību, kurā instruktors tev iemācīs kā vadīt automašīnu, sākot ar pašiem pamatiem, no auto iedarbināšanas līdz drošai braukšanai pa ceļiem.

 

Iepazīties ar mūsu instruktoriem vari šeit
Pēc praktiskās apmācības beigām, kad būsi iemācījies vadīt automašīnu, un uz ceļa sāksi justies droši, kārtosi autoskolas ieskaiti braukšanā un tiksi pielaists pie eksāmena kārtošanas CSDD.

CSDD izmaksas vadītāja apliecības iegūšanai atradīsi šeit

CSDD maksa ir 79,36 €, tai skaitā:
– Braukšanas mācību atļauja – 6,16 €
– Teorijas eksāmens – 12,63 €
– Braukšanas eksāmens – 38,52 €
– Autovadītāja apliecība – 22,05 €

Pēc veiksmīgas braukšanas eksāmena nokārtošanas CSDD saņemsi SAVU AUTOVADĪTĀJA APLIECĪBU!

Ja vēl nevari izlemt vai Tev ir nepieciešama autovadītāja apliecība, tad zini, ka šī ir zīme tieši Tev!

Ar atvērtu sirdi un patiesu prieku pret savu darbu, mēs aizraujoši iemācīsim un palīdzēsim, lai Tu apgūtu nepieciešamās autovadītāja prasmes un iegūtu savu vadītāja apliecību. Tiekamies autoskolas solā un pie auto stūres jau pavisam drīz!

18/02/2021- Autoskola Metropole