Elizabetes iela 75-11, 3.st., Rīga, LV-1050
I-V 10:00-18:00 | VI 10:00-16:00
OC-USER
OC-C
/

Vairāk par A, B un BE kategorijām

Nezini, kuru kategoriju izvēlēties? Aplūkosim A, A2, B, BE kategorijām, kāda specifika ir katrai no Autoskolā Metropole pieejamajām apmācību kategorijām!

Autoskolu kategoriju skaidrojumi

A kategorija

No 18 gadu vecuma:

A2 kategorijas motocikls – motocikli, kuru motora jauda nepārsniedz 35 kW

Transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir tiesības vadīt A2 vai B kategorijas transportlīdzekļus, Latvijā atļauts vadīt arī A1 kategorijas transportlīdzekļus

No 24 gadu vecuma:

A kategorijas motocikls – visi motocikli, kuru jauda pārsniedz 15 kW

tricikli – kuru jauda pārsniedz 15 kW

Par motocikliem tiek uzskatīti arī sniega motocikli.

Minimālais praktisko nodarbību skaits – 10 akadēmiskās stundas (10 x 45 min).

Braukšanas eksāmenu A kategorijā ir iespējams kārtot laika posmā no 1. aprīļa līdz 1. oktobrim.

 

B kategorija

Transportlīdzekļi, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg un sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz 8 vietas. Šīs kategorijas vadītāja tiesības iespējams iegūt no 18 gadu vecuma. Tam nepieciešams pabeigt apmācību autoskolā, kā arī sekmīgi nokārtot teorijas un vadīšanas eksāmenus CSDD.

Lai iegūtu tiesības vadīt B kategorijas vilcēja savienojumu ar piekabi, kuras pilna masa pārsniedz 750 kg, ja šī savienojuma pilna masa pārsniedz 3500 kg, bet nepārsniedz 4250 kg, nepieciešams nokārtot papildus vadīšanas eksāmenu ar attiecīgu transportlīdzekli un jāsaņem vadītāja apliecība ar attiecīgu atzīmi (96.kods). Prasības B(96) kategorijas vadīšanas eksāmenā ir identiskas BE kategorijas vadīšanas eksāmenam.

Lai iegūtu tiesības vadīt tikai B kategorijas transportlīdzekli, kas aprīkots ar automātisko pārnesumu kārbu, vadīšanas eksāmens jākārto ar attiecīgu transportlīdzekli. Šajā gadījumā vadītāja apliecībā būs attiecīga atzīme (78.kods).  Prasības B(78) kategorijas vadīšanas eksāmenā ir identiskas B kategorijas vadīšanas eksāmenam.

 

BE kategorija

B kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi vai puspiekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 3500 kg un kopējā sastāva masa nepārsniedz 7000 kg.

Minimālais praktisko nodarbību skaits – 8 akadēmiskās stundas (8 x 45 min).

TO VISU TU VARI IEGŪT KOPĀ AR AUTOSKOLU METROPOLE!

 

11/03/2021- Autoskola Metropole